Žinomam konservatoriui – nemalonumai dėl paramos ukrainiečiams: dalį susižėrė į savo šeimos kišenę

Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narys konservatorius Simonas Strelcovas ir jo vadovaujama viešoji įstaiga gavo paramos lėšų, kurias turėjo išleisti Lietuvoje esančių ukrainiečių mokymams. Dalis šių lėšų nukeliavo į S. Strelcovo šeimos biudžetą, dar viena dalis – į bendrapartiečio šeimos biudžetą. Klausimų kelia mokymų kainos ir apskritai abejojama, ar visi ukrainiečiams numatyti mokymai įvyko, o gal lėšos tiesiog buvo pasisavintos.

Reaguodama į situaciją, Šiaulių rajono savivaldybė svarsto kreiptis į teisėsaugą, o pats S. Strelcovas teigia nežinantis, kokiu pagrindu tai būtų galima daryti.

<…> Praėjusių metų gegužę į Šiaulių rajono savivaldybę kreipėsi Japonijos Nagojos miesto Meijo universiteto prof. Inaba Chiharu ir pranešė apie dvišalį bendradarbiavimą su savivaldybe ir tarybos nariu, VšĮ „Tekančios saulės tiltai“ vadovu S. Strelcovu. Teigta, kad bendradarbiavimas bus plėtojamas siekiant padėti Lietuvoje esantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos.

<…> „Visas mokymų įgyvendinimo procesas vyks prižiūrint dr. Simonui Strelcovui. Jis maloniai sutiko būti atsakingas už visą procesą“, – teigiama kreipimesi.

I. Chiharu nurodė į Šiaulių rajono savivaldybės sąskaitą ukrainiečių švietimo reikmėms pervedęs 35 tūkst. Eur.

Skaityti daugiau