Psichiatras slėpė iškrypėlius

Kiek aprimus aistroms dėl Švėkšnos specialiojo ugdymo centro nepilnamečių auklėtinių pardavinėjimo iškrypėliams, malkų į prigesusį laužą mestelėjo vaikų psichiatras Linas Slušnys, prieš dešimtmetį dirbęs šioje įstaigoje. Jis viešai prakalbo, kad tuo metu vaikai jam pasakojo apie gerokai kraupesnius dalykus, kurie dėjosi už šios įstaigos sienų.

<…>- Jūs nutylėjote ir nusikaltimai prieš vaikus toliau tęsėsi.

– „Ne, šiandien negaliu patikrinti. Bet mano ir kolegų praktikoje buvo atvejų, kai mes informuodavome ir tai niekur nenueidavo. Pasibaigdavo slėpimu, faktinių įrodymų nebuvimu. Baigdavosi bylos ir tu puikiai suvokdavai, kad tą žmogų tąsai be reikalo ir tas tąsymas labai brangiai kainuoja, bet niekur neveda.

Aš labai gerai prisimenu 2000-2001 metus, kai Lietuvoje už pedofiliją per dvejus metus nuteistas tik vienas žmogus, o civilizuotos šalys tuo metu skaičiuodavo po keliolika bylų per metus. Šiandien situacija yra labai stipriai pasikeitusi. Juk prieš 10 metų ir nepriežiūra nebuvo iš viso traktuojama kaip prievartos rūšis.

Aš nežinojau faktų apie nepilnamečių pardavinėjimą ir prostituciją įstaigos išorėje, tame pačiame Švėkšnos miestelyje. Aš žinojau, kas vyksta viduje“.<…>