Juozapaitis mano, kad po EŽTT sprendimo dėl homoseksualių santykių vaizdavimo reikia keisti įstatymą: cenzūros neturėtų būti

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas, konservatorius Vytautas Juozapaitis mano, kad po Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo, kuriuo konstatuota, kad Lietuva, uždrausdama vaikišką knygą, kurioje aprašoma ir homoseksualių porų meilė, pažeidė saviraiškos laisvės principą, įstatymo nuostata, reikia imtis įstatymo pataisų. Tiesa, jis pabrėžė manantis, jog įstatyminiai pokyčiai turi būti daromi atsargiai, nes LGBT teisių klausimai yra itin jautrūs visuomenėje, jais bando pasinaudoti prorusiškos struktūros.

<…>valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys V. Juozapaitis mano, kad po EŽTT sprendimo įstatymo nuostata, kuria neigiamą poveikį nepilnamečiams darančiai informacijai priskiriama ta informacija, kuria, be kita ko, „niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia negu Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse įtvirtinta, santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata“, turėtų būti keičiama.

„Jeigu Lietuvoje yra įstatymų normos, kurios galėtų prieštarauti tarptautinėms sutartims, jos turėtų būti koreguojamos. <…>“, – tikino parlamentaras. Tiesa, apie tai, kaip reikėtų keisti minėto įstatymo nuostatą pašnekovas nekalbėjo. Jis pabrėžė, kad dar nėra nuodugniai susipažinęs su EŽTT sprendimu.

Skaitykite daugiau