Naujos detalės K. Bartoševičiaus paauglių prievartavimo ir tvirkinimo byloje

Liūdnai pagarsėjusio buvusio Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus byloje dėl inkriminuojamų seksualinio pobūdžio nusikaltimų jau yra baigtos visų keturių nukentėjusiųjų paauglių apklausos, jiems paskirtos psichologinės-psichiatrinės ekspertizės. Apie tai naujienų portalui lrytas.lt antradienį pranešė šaltiniai.

Portalo žiniomis, ekspertizių išvados teisėsaugos pareigūnus gali pasiekti gegužę, o po to, sudėliojus paskutinis taškus, byla turėtų būti perduota į teismą.

Ekspertizes atliekantys specialistai nustatys, ar nukentėjusiais pripažinti nepilnamečiai nėra linkę kalbėti netiesos, išsiaiškins kitus ikiteisminiam tyrimui svarbius faktorius.

35 metų K. Bartoševičiui yra pareikšti įtarimai dėl vieno paauglio prievartavimo ir trijų jaunesnių nei 16 metų paauglių tvirkinimo.

Pasak šaltinių, K. Bartoševičiui inkriminuojami nusikaltimai dėl prievartavimo yra tęstiniai – pareigūnų duomenimis, tas pats paauglys patyrė prievartą ir būdamas mažametis (nesulaukęs 14 metų), ir vėliau.

Todėl buvusiam parlamentarui pareikšti įtarimai pagal abi Baudžiamojo kodekso 150-ojo straipsnio dalis (mažamečio ir nepilnamečio seksualinis prievartavimas) dėl nusikaltimo prieš tą pačią auką.

Skaitykite daugiau