Žilvinas Šilgalis: dar viena skandalinga informacija iš Vilniaus vicemero V. Benkunsko kuruojamos srities

Prieš tris dienas rašiau apie kompaniją GLENKORE, iš kurios Vilniaus šilumos tinklai pirko mazutą ir kuris buvo naudojamas vilniečių šildymui. Mazutas yra taršus kuras, todėl jau senokai šilumos gavybai nebuvo naudojamas, nes sukeliama tarša daro didelę neigiamą žalą tiek aplinkai, tiek gyventojų sveikatai, nors mazutas ir anksčiau buvo pigesnis kuras.

Bet problema ne tik tame. Pridedu dar vieną faktą, kad šis mazutas pagamintas iš rusiškos naftos.

Tarybos nariams VŠT informacijos kokia yra naftos, iš kurios pagamintas mazutas, kilmės šalis, nepateikė, nors ne kartą buvo prašyta, todėl to paklausė Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos” narys, seimo Aplinkos komiteto narys Tomas Tomilinas, kuriam neatsakyti nebuvo kaip.

Atsakyme parašyta ir po išsisukinėjimų, po rinkimų pagaliau pripažinta, kad naftos kilmės dokumentų VŠT neturi, todėl pateikti negali (PRINT SCREEN pridedu). Tai reiškia, jog deginant mazutą ne tik teršiama aplinka, bet ir per tarpininką GLENCORE maitinamas agresorius, t. y. Rusijos režimas.

<…>akivaizdu, jog GLENKORE naftos įsigijimai iš Rusijos 2022 m. labai stipriai išaugo. Dalis jos nusodinta Vilniuje mazuto pavidalu, kuris pagamintas iš rusiškos naftos…

Skaityti plačiau