Vyriausybės krizę atspindėjo ir naujausi reitingai – baudė visais frontais

Tokių žemų reitingų šią kadenciją konservatoriai dar nematė
Naujausi reitingai atskleidė rinkėjų nuomonę apie politinę areną purčiusią Vyriausybės krizę. Didžiausia valdančioji politinė jėga – Tėvynės sąjunga- Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Vyriausybė ir jos vadovė Ingrida Šimonytė buvo baudžiama visais frontais. Tai rodo Delfi užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ gegužės 19–26 dienomis atlikta visuomenės nuomonės apklausa.

<…> Gegužės 26 dieną TS-LKD paskelbė išsirinkusi pirmalaikių rinkimų datą. O praėjusį penktadienį, birželio 9 dieną, Tėvynės sąjungos prezidiumas nurodė, kad valdžioje lieka, pasitiki tiek premjere I. Šimonyte, tiek Vyriausybe, tiek ir partijos pirmininku G. Landsbergiu.

<..> Štai balandį už šią politinę jėgą būtų balsavę 12 procentų respondentų, o gegužę – 9,2 procento. Tokio žemo reitingo rezultato TS-LKD šioje kadencijoje nėra turėję.

<…> Apklausoje tradiciškai buvo klausiama, kuris politikas ar visuomenės veikėjas geriausiai tiktų užimti ministro pirmininko pareigas. Premjerės I. Šimonytės vertinimas šioje apklausos dalyje – prasčiausias nuo pat šios Vyriausybės darbo pradžios.

Skaityti daugiau