V. Landsbergis išplūdo žmones nepatenkintus konservatoriais: „šūkaudamas prieš valdžią, tu šūkauji prieš valstybę“

Laisvės gynėjų dienos proga V. Landsbergis išplūdo pilietiškus Lietuvos gyventojus

„Puolimas išvaikyti Seimą… O ko verti tie, kurie šiandien eina ir rėkauja „Seimą lauk!“? Palauk, tai iš kur jūs atėjot? Iš kokių Gorbačiovo laikų? Ir kokio KGByno? Išrinkta valdžia tai yra laimėjimas, kad mes galime turėti valdžią.“

<…>„Ir kažin ar daug kas supranta, ar visi supranta, kad šūkauti prieš valdžią… O valdžia nėra kokia primesta svetimųjų valdžia, tai yra teisėta valdžia, demokratiškai išrinkta. Net jei ir ji nepatinka. Bet šūkaudamas prieš valdžią tu šūkauji prieš valstybę. Tu nenori, tau nepatinka šita valstybė.
Ir kai kurie veikėjai, ir iš tų baubikų, kurie ateidavo baubti ir ką nors nubaubti, jie pasakydavo: „Bloga valstybė, šalin, mes jos nenorim! Šalin Seimą, šalin valdžią!“.
Visai neseniai per televiziją mačiau vieną naują norintį tapti valstiečių lyderiu, kuris sakė: „Mums nereikia tiktai ministro, mums reikia Vyriausybės! Šalin Vyriausybę!“. Tai palauk, tai tu sakyk „šalin valstybę“. Nes šita Vyriausybė yra šitos valstybės ir paskirta teisėtai išrinkto Parlamento, ir patvirtinta prezidento. Ir tie, kurie ateina ir kursto prezidentą prieš Vyriausybę, tai taip pat yra griovėjai.
Ar jie tą supranta? Nežinau. Ar jie tą daro iš kvailumo? Ar iš savo kokių nors projektų, kaip čia prasiveržti aukščiau? Atsistoti kur nors viršuj ir daryti tvarką? Nors tavęs niekas nerinko, gerbiamas pone Jansonai, kad tu dabar darytum tvarką prezidento vardu. Geriau eik į savo „Respublikos koncerną“ atgal.“

Skaityti daugiau