Stano pasipiktino mokesčių reforma ir G.Skaistės fraze: „Mes gyvuliai, o ji – šio ūkio vadas“

Antradienį pristatytoje mokesčių reformoje numatyta svarbių pokyčių dirbantiems savarankiškai. Pagal Finansų ministerijos planą, individualiai dirbantiesiems atsiras progresyvus apmokestinimas, daugiau tektų mokėti aukštas pajamas uždirbančių profesijų atstovams – notarams, advokatams, antstoliams.

„Tai labuka, Gintare Skaiste,

Čia aš, iš gyvulių ūkio. Šiandien taip Gintarė Skaistė apibūdino visus, dirbančius pagal individualią veiklą. Nuo architekto ar atlikėjo iki korepetitoriaus ar taksisto. Mes visi esame gyvuliai, o ji šito ūkio vadas. Tai mums, gyvuliams, vadas nusprendė padidinti mokesčius. Ir taip normaliai padidinti, kad galutiniam variante individuali veikla nesiskirtų nuo darbo santykių. Bet Gintare!!!

Juk tai skirtingai uždirbamos pajamos: vienu atveju, tu turi visas garantijas, kad turėsi nenutrūkstamą veiklą, o individualioje veikloje žymiai daugiau rizikų ir asmeninės atsakomybės. Kitaip sakant – dirbant individualiai tu neturi ir negali turėti jokių garantijų dėl savo darbo ir tai yra normalu. Jokio darbdavio, jokių ilgalaikių sutarčių. Dėl to ir vadinasi INDIVIDUALI veikla. Ji NEGALI būti tapatinama su darbo santykiais.

Kad gyvuliai būtų savo vietoje ir nesipainiotų po kojomis štai dar toks pakeitimas ne gyvuliams – mažesni mokesčiai laaaaabai daug uždirbantiems. Būtent! Net nepatikėjau perskaitęs. Uždirbantiems nuo 100.000 iki 190.000 eurų mokesčiai mažėja GPM nuo 32 iki 25 proc. Jei į mėnesį uždirbi 16.000 eurų, tai privalai mokėti mažiau mokesčių. Vardan socialinio teisingumo.

Nors skelbiama, kad yra siekiama išnaikinti lengvatas, bet kinui paliekamas lengvatinis GPM. Kodėl kinui?

Yra ir gerų dalykų. Specialios sąskaitos, palengvinančios administravimą. Mažiau uždirbantiems (iki 10.000) mažesni mokesčiai. Ilgas pereinamas laikotarpis.

Žodžiu, vėl tas pats. Visiška tyla, rinkimai, paslaptys ir… Pist iššoka su didžiule mokesčių reforma. Niekas nekalbėjo, niekas nederino, niekas neklausė, kaip geriau. Perskaitė Orwello knygą ir nusprendė imtis reformos.

Aš tikiu, kad lygindama mus su gyvulių ūkiu ministrė nesiekė tiesiogiai įžeisti. Taip jau gavosi. Dažnai tik taip gaunasi…“ – rašė Stano.

Skaitykite daugiau