Seimo naujokas Slušnys – apie savo vaidmenį Garliavos istorijoje ir norimą ministro postą

<…>Į Seimo naujokų gretas jungiasi ir visuomenei puikiai žinomas vaikų psichiatras bei švietimo srities ekspertas Linas Slušnys, rinkimus laimėjęs su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąrašu, nors dar ne taip seniai, vos prieš metus, viešai tvirtino, kad politika jam neįdomi. Kas per tokį trumpą laiką pakeitė jo nuomonę? „Taip sukrito kortos“, – interviu naujienų portalui LRT.lt sakė L. Slušnys ir be užuolankų prisipažino save regintis švietimo srityje, jo nebaugintų ir ministro portfelis. 

– Jūs pokalbio pradžioje užsiminėte, kad reikia padaryti šaliai kažką tokio, dėl ko tave atsimintų. Na, jus jau atsimena ir kartais ne itin geru žodžiu mini Švėkšnos specialiojo centro skandale ir Deimantės Kedytės paėmimo istorijoje. Ar šie du incidentai gali gadinti jūsų reputaciją ir turėti įtakos jūsų politinei karjerai ateityje?

– Švėkšnos atvejo aš iš viso nesuprantu. Ne mano tai yra reikalas. Kai tu sėdi kabinete ir žinai prievartos ar kitokius atvejus – mes, vaikų psichiatrai, tokių atvejų žinome ne vieną, ne du ir ne tris. Kai po tokių istorijų tau pasakoja vaikas ir pasakoja ne apie save, o apie patirtis kitų vaikų, tu nueini ir pasakai direktorei ir dėl to imamasi priemonių.

<…>D. Kedytės istorijoje aš atsidūriau labai paprastai. Vieną gražią dieną aš tiesiog atsistojau ir pasakiau – mane užkniso tai, kas yra kalbama, ir žiniasklaidoje viešai pasisakiau, kad jeigu teismas nusprendė, tai mama gali būti mama ir nėra prielaidų, kodėl neatiduoti vaiko.<…>

Visas straipsnis