Seimą purtančio skandalo dėl galimo informacijos nutekinimo Bartoševičiui chronologija: kaip viskas vyko

<…>Daugiausia klausimų politikams kyla dėl galimo informacijos nutekinimo. Delfi pateikia išsamią įvykių, prasidėjusių sausio 20 dieną, chronologiją.<…>

<…>V. Čmilytė–Nielsen teigė, jog pirmadienį su K. Bartoševičiumi nebendravo. Ir žiniasklaidai nesakė, kad dar sausio 20 dieną žinojo apie Generalinės prokuratūros atliekamą tyrimą.<…>  

Per beveik 33 nepriklausomybės metus dar neregėto Lietuvos politikoje skandalo centre atsidūręs buvęs komikas, kelių šalies gimnazijų ekonomikos mokytojas ir chorų sąjungos tarybos narys K. Bartoševičius atsisakė Seimo nario mandato. Parlamente jis priklausė konservatorių frakcijai. Politikas nebuvo plačiai matomas viešojoje erdvėje, nors į komandiruotes keliaudavo nemažai. Sausio 15–22 d. politikas dalyvavo konferencijoje „Ateities kongresas 2023“ Čilės sostinėje Santjage.

Čia K. Bartoševičius praleido savaitę. Po šios komandiruotės, finansuotos iš Seimo kanceliarijos, jis turėjo suplanuotą kelionę į Indiją, kur, kartu su kitais parlamentarais, būtų dalyvavęs projekto „Demokratijos tinklo programa“ darbotvarkėje.

Tiesa, į Delį K. Bartoševičius jau nebeišvyko, nes antradienį, sausio 24 d. Vyriausioji rinkimų komisija panaikino jo Seimo nario mandatą.

Skaitykite daugiau