Ranka ranką plauna: konservatoriai ir jiems palankūs siekia kuo labiau įsitvirtinti valdžioje

Konservatoriai kartu su S. Skvernelio demokratais atrado bendrą priešą

Jau viešai nebeslepiamas giminių ir pažįstamų tango viešosiose institucijose pamažu virsta į politinį teatrą, kurio pagrindiniams aktoriams talkina ir opozicinėmis save laikančių frakcijų atstovai. Taip nutiko ir su Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ lyderiu Saulium Skverneliu, kuris, tikėtina, galimai tapo konservatorių „kišeniniu“ ir susimokė prieš „valstiečius“. Tačiau šio šokio meistrai valdančiosios daugumos atstovai ir jų koalicijos partneriai taip įkyriai visur „kiša“ savus, kad užkliūna net ir pačiai premjerei.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis neslepia apmaudo, kad konservatoriams yra taikomos kitokios taisyklės nei visoms kitoms likusioms partijoms. Būtent priklausantys šiai valdančiajai daugumai gali mėgautis išskirtinėmis privilegijomis – jiems netaikomas joks politinio atšalimo laikotarpis, o savi itin svarbiose valstybinėse institucijose irgi niekada nepamaišo. Juk kai iki soties prisidaryta – belieka „kišti“ savus visur, kur tik reikia, kad bent kiek aplopyti duobes.

Iš konservatorių sprendimo į KT teisėjus skirti S. Šedbarą, akivaizdu, kad valdantieji labai nori kontroliuoti ir Lietuvos teismus. Tačiau panašu, kad už tokį postą buvęs Seimo narys turės atidirbti iš peties, ypatingai nagrinėjant LVŽS kreipimąsi į KT dėl V. Landsbergio pripažinimo valstybės vadovu.

Tačiau dar blogiau yra tai, kad konservatoriams oponuojanti S. Skvernelio vadovaujama demokratų frakcija išties eina koja kojon su valdančiaisiais. Kaip sakoma, niekas taip gerai nesujungia kaip bendras priešas.

Skaitykite daugiau