Po kelionės į Bukareštą – žvilgsniai į I. Šimonytę ir G. Landsbergį: už kieno pinigus į portfelių dalybas plūdo konservatoriai?

Skirtingais keliais iš Vilniaus į Bukareštą patraukęs dešiniųjų politikų desantas sukėlė įtarimų opozicijai – už kieno pinigus į svarbių portfelių dalybas plūdo konservatoriai?

Europos liaudies partija, kurios politinei šeimai priklauso ir Lietuvos konservatoriai, praėjusią savaitę Bukarešte vykusiame kongrese pradėjo dalytis būsimus europinius postus.

Forumo delegatai bemaž sutartinai pritarė, kad dabartinė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen taptų partijos kandidate į šį postą dar vienai kadencijai.

Konkurentų neturėjusios vokietės šansai išsaugoti svarbų postą yra nemenki, nes apklausos rodo, kad jos atstovaujama partija gali pirmauti būsimuose rinkimuose į Europos Parlamentą.

Galbūt todėl prasidėjusios būsimo valdžios pyrago dalybos sulaukė išskirtinio Lietuvos politikų susidomėjimo. Į Rumunijos sostinę patraukė konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, premjerė Ingrida Šimonytė, kai kurie viceministrai, taip pat būrys parlamentarų.

Skaityti daugiau