Niekas nesupranta Agnės Bilotaitės: „Kažko dėjo į krūmus“

Kai Konstitucinis Teismas priėmė nutarimą, jog pagrindiniam šalies įstatymui prieštarauja nuostata, leidžianti urmu iki pusės metų migrantus uždaryti centruose be individualaus situacijos vertinimo, vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės puoselėjamas naratyvas susvyravo, bet pati ministrė nelabai: ji pareiškė, kad antrą kartą elgtųsi lygiai taip pat. 

Kai opozicinės frakcijos pakvietė ministrę į posėdį, A. Bilotaitė atvykti atsisakė, bet nepateikė jokių rimtų motyvų ir tiesiog pasiūlė klausimus pateikti raštu. O kai plenariniame posėdyje opozicijos politikai ministrės paprašė stoti į tribūną ir atsakyti į klausimus ad hoc, A. Bilotaitė ėmė reikalauti pagarbos, bet užsispyrė ir niekur nėjo. Visa ši įvykių karuselė įsiutino opozicines frakcijas, bet A. Bilotaitė liko nesuprasta ir tarp kolegų konservatorių.

 <…>Labai gali būti, kad A. Bilotaitės nenoras atsakyti į opozicijos klausimus susiformavo po nelabai sklandaus bandymo paaiškinti, kodėl atleidžiamas buvęs Viešojo saugumo tarnybos vadas Ričardas Pocius. Tame posėdyje A. Bilotaitė ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis šaukė vienas ant kito. 

<…>Tuo metu opozicinės frakcijos tariasi dėl apkaltos vidaus reikalų ministrei A. Bilotaitei ir bandys įrodyti, kad Konstituciją ministrė pažeidė tyčia ir žinodama, jog tam tikros nuostatos prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui, o gavusi perspėjimus iš tarptautinių organizacijų, nacionalinių institucijų nereagavo. 

<…>„Tekstas apkaltai yra parengtas, jis derinamas su visomis opozicinėmis partijomis“, – portalui tv3.lt sakė V. Bakas.

Remiantis parengtu tekstu, apkaltos rengėjai mano, jog A. Bilotaitė nuo 2021 m. liepos 2 dienos iki šiol neteisėtai, šiurkščiai pažeisdama Konstituciją organizavo ne mažiau nei 4577 vyrų, moterų ir vaikų neteisėtą sulaikymą ir laisvės atėmimą.