„Nevaldomas artistas“: kas gresia Anušauskui, jei jis atskleidė riboto naudojimo informaciją?

Paaiškėjus, kad krašto apsaugos ministras konservatorius Arvydas Anušauskas galėjo atskleisti riboto naudojimo informaciją, LRT.lt pašnekovai ragina prezidentą pasakyti, ar ji tikrai tokia buvo. Jei įtarimai pasitvirtins, ministrui gali grėsti apkalta.

LRT.lt pašnekovų teigimu, jei A. Anušauskas atskleidė tarnybinę paslaptį, jam gali grėsti baudžiamoji atsakomybė, o pirmiausiai – apkalta.

Įstatymai numato, kad įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, gali būti atskleista tik asmenims, turintiems teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija pagal įstatyme numatytą tvarką.

A. Anušauskas praėjusią savaitę sulaukė prezidento ir dalies kitų politikų kritikos, kai po Valstybės gynimo tarybos posėdžio viešai paskelbė informaciją, susijusią su ketinimais įsigyti tankų Lietuvos kariuomenei. Kad ministro „Facebooke“ paskelbta informacija apie tai, kokių tankų ketina įsigyti Lietuva, yra riboto naudojimo, šią savaitę paskelbė naujienų agentūra Elta, remdamasi anoniminiais gerai su situacija susipažinusiais šaltiniais.

Skaityti daugiau