NATO susitikimas baigėsi, I. Šimonytė niekaip neatsistatydina

Po NATO susitikimo pasitraukti ketinusi I. Šimonytė savo pažadus pamiršo.

<…> premjerė pavasarį skambiai pareiškė, kad Seimui nepritarus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sprendimui inicijuoti pirmalaikius Seimo rinkimus, ji atsistatydins iš pareigų. Tuomet premjerė teigė, kad toks Vyriausybės atsistatydinimas vyktų po NATO viršūnių susitikimo.

Vis dėlto, kol kas tokių signalų nėra. Premjerė dirba kaip dirbusi: kalba apie NATO susitikimo sėkmę, dėkoja prie renginio organizavimo prisidėjusiems žmonėms ir pareigūnams, planuoja atostogas, tačiau prie anksčiau pasakytų žodžių negrįžta. Ar tai reiškia, kad premjerė, savo pažado pasitraukti po NATO aukščiausiojo lygio susitikimo, ištesėti nesirengia?

<…> Jeigu I. Šimonytė iš tiesų nesitrauks ir toliau tęs darbus, tai nebus pirmas kartas, kai jos pažadai taip ir lieka neišpildyti. Dar 2021 m. I. Šimonytė sakė, kad jei pajustų, kad neturi palaikymo Seime, svarstytų dėl galimybės toliau eiti savo pareigas.

<…> Premjerė suvaldyti emocijų taip ir neišmoko, tačiau tai ne vieninteliai I. Šimonytės teiginiai, taip ir netapę tiesa. Dar prieš paskyrimą į premjerės postą, ji sakė, kad nepriekaištingos reputacijos reikalautų ir iš viso savo ministrų, o jei kiltų klausimų, ministras nedelsiant būtų raginamas atsistatydinti[7]. Kaip rodo ne tokia ir sena Lietuvos politikos istorija, to premjerė taip ir nepadarė.

Skaityti daugiau