Landsbergis pasisakė dėl čekiukų skandalo: tegul pirmas meta akmenį, kuris niekad nenugvelbė kombikormo maišelio

<…>O Sąjūdžio garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis atkreipė dėmesį į dabar Lietuvos politinę padangę drebinantį čekiukų skandalą. Jis užstojo galimai nesąžiningai pinigus ėmusius politikus ir pakvietė visiems pažvelgti į save. Kliuvo ir konservatorių galvoms – pirmalaikius rinkimus jis pavadino utopija.

<…>„Iš neteisybės ir nelaisvės rezistentų, kokie buvome Sąjūdžio pradžioje, išvirstame puikybės fariziejais. Teisėjaujame iš burbulo“, – sakė jis.

Pasakęs, kad kiekvienam derėtų pažvelgti į save, jis užstojo ir pasitraukusią ministrę, konservatorę Jurgitą Šiugždinienę. „Tas, kuris niekad nenugvelbė kombikormo maišelio iš Lietuvos kolūkio, tas tegul pirmas meta akmenį į buvusią, mano mylimo miesto tarybos narę Jurgitą Šiugždinienę“, – kalbėjo V. Landsbergis.

Ir sukritikavo konservatorių vadovybės inicijuojamus pirmalaikius Seimo rinkimus: „Su atgimstančia Sąjūdžio banga žengsime takais dorybės ir įvyks visuotinės rekolekcijos, didysis apsivalymas, į kurį utopiškai pakvietė Tėvynės sąjungos vadovai.“ Ir čia pat pridūrė, kad vadinamasis politinės sistemos perkrovimas, greičiausiai neįvyks.

Skaityti daugiau