Laisvės partijos sprigto Šimonytė nedramatizuoja: „Labai ramiai žiūriu“

Premjerė Ingrida Šimonytė nesureikšmina to, kad antradienį Seimas nesiėmė svarstyti kitų metų biudžeto. Ji nedramatizuoja ir to, kad toks sprendimas priimtas koalicijos partnerių iš Laisvės partijos balsais.

Darbiečių siūlymu Seimas antradienį nepradės 2024 metų valstybės biudžeto projekto svarstymo. Už tai, kad iš antradienio plenarinių posėdžių darbotvarkės projektas būtų išbrauktas, balsavo 63 Seimo nariai, prieš buvo 53, o šeši susilaikė. 

Klausimo išbraukimą iš darbotvarkės parėmė visa opozicija ir du valdančiųjų atstovai. Tarp susilaikiusiųjų opozicijos atstovų nebuvo, tik šeši valdantieji. Balsavime nedalyvavo 17 parlamentarų, iš kurių 12 – valdančiųjų.  

<…> Premjerė kiek vėliau atvyko į Seimą ir pakomentavo rytinį Seimo sprendimą.

„Labai ramiai žiūriu į šitą situaciją. Ne vieną kartą sakiau, kad tame žanre, kai yra registruojami Seimo narių pasiūlymai, tai griežtai skaitant statutą, didžiuma tų pasiūlymų neturėtų apskritai Vyriausybės pasiekti.

Todėl, kad statutas, kuriuo čia ryte buvo labai aktyviai mojuojama, aiškiai sako, kad jei yra teikiamas pasiūlymas didinti išlaidas kažkokiam dalykui, kuris nėra numatytas biudžete, turi būti numatytas finansavimo šaltinis“, – Seime susirinkusiems žurnalistams antradienį sakė I. Šimonytė.

Skaityti daugiau