Kristijonas Bartoševičius: lytinio švietimo mokyklose reikia!

Prieš 2020 metų Seimo rinkimus nacionalinio transliuotojo LRT rengtoje laidoje lytinio švietimo tema pasisakė ir buvęs Seimo narys Kristijonas Bartoševičius, galimai seksualiai santykiavęs su mažamečiais. Anot jo, šia tema mokyklose kalbėti yra būtina, o pati lytiškumo sąvoka visuomenėje esą yra „išpūsta“.

„Iš tikrųjų tai, kad čia sukėlė audrą šia tema tik patvirtina, kad ja kalbėti reikia ir lytiškumo švietimo mokyklose reikia. Iš tikrųjų ši tema labai stipriai yra išpučiama ir tai vyksta todėl, kad iki šiol nebuvo profesionalų, kurie galėtų ją tinkamai dėstyti. Aš pamenu savo biologijos pamokas mokykloje, kuomet mokytoja praleisdavo sunkesnes temas –apie lytinius organus, higieną ir net tuos klausimus, kurie vaikus labai stipriai liečia.

Pats būdamas mokytoju labai matau, kiek vaikai turi tų klausimų ir jie labai puikiai gali rasti nekokybiškos informacijos internete. Todėl šioje vietoje mums labai svarbu standartizuoti šitą klausimą ir jį spręsti, o ne palikti vaikams patiems ieškotis kažkokios tai nebūtinai tikros ir teisingos informacijos nepatikimuose šaltiniuose“, – 2020 metų rinkimams skirtoje laidoje kalbėjo K. Bartoševičius.

Skaityti daugiau