Konservatoriai siūlo lietuviams leisti įsigyti automatinius ginklus: „Nori taikos, ruoškis karui“

Konservatoriai siūlo maždaug šimtui tūkstančių Lietuvos piliečių leisti įsigyti automatinius ginklus. Įregistravo įstatymo projektą, kad žmonės, kadaise tarnavę kariuomenėje, galėtų turėti automatus. Tai vienas iš žingsnių visuotinės gynybos link.

<…> „Rezerve esantys kariai, ar aktyviajame, ar parengtajame, yra žmonės, kurie turi įgūdžius. Be abejo, juos reikia atnaujinti, bet jie bazinius įgūdžius turi. Galimybė jiems įsigyti A kategorijos automatinį ginklą sustiprintų mūsų visuomenės galimybes priešintis. Konvencinėm ir nekonvencinėm atakom“, – tvirtina Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Dabar A kategorijos automatinius ginklus gali turėti tarnaujantys kariai, taip pat kariai savanoriai ir Šaulių sąjungos nariai.

<…> „Nori taikos, ruoškis karui. Atgrasymas taip pat yra priemonė, priešas turi žinoti, kad mūsų visuomenė yra pasiruošusi stoti į kovą, turi pakankamai ginklų, turi pakankamai motyvacijos tą daryti, yra pasirengusi, tai yra taip pat labai stiprus dalykas“, – sako Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas.

Skaityti daugiau