Konservatoriai siūlo, kad Seimas galėtų atmesti dalį etikos sargų išvadų

Keletas Seimo konservatorių pasiūlė suteikti teisę daugiau kaip pusės parlamentarų balsais atmesti etikos sargų išvadas dėl Seimo statuto pažeidimo.

Opozicijos atstovai dėl tokios pataisos įžvelgia grėsmę demokratijai ir sako, kad siūlomomis pataisomis siekiama spartinti įstatymų projektus dėl civilinės sąjungos ir nedidelio kiekio kanapių dekriminalizavimo, kuriems stinga paramos Seime.

Konservatoriai Stasys Šedbaras, Jurgis Razma, Irena Haase ir Andrius Vyšniauskas praėjusią savaitę registravo Seimo statuto pataisą, kad Seimo pirmininko, Seimo posėdžio primininko, Seimo valdybos, komiteto ar nuolatinės komisijos pirmininko prašymu dėl Etikos ir procedūrų komisijos sprendimų, susijusių su Seimo statuto pažeidimais ar procedūriniais ginčais, gali būti balsuojama Seime.

<…>„Suprantu, kad valdančioji koalicija ant plauko laikosi ir „laisviečiai“ šantažuoja viskuo, kuo tik įmanoma – ir mokesčių reforma, ir kitais dalykais, reikalaudami partnerystės ir kanapių. Bet kažkoks padorumas turėtų būti, ypač kai pretenduoji į Konstitucinį Teismą“, – tvirtino A. Širinskienė.<…>

Skaityti daugiau