Gediminas JAKAVONIS: Kiek Lietuvai kainavo M.Adomėno Taivanyje gautas ordinas?

Politikos analitiku apsimetantis Marius Laurinavičius per konservatorių propagandos ruporą LRT, praėjusią savaitę visą Lietuvą bandė įtikinti, koks svarbus mūsų šalies gyventojams yra Taivano palaikymas. Jo klausant, susidarė įspūdis, kad taip erzindami Kiniją, mes užtikriname savo valstybės saugumą globaliame pasaulyje ir tai netgi svarbiau už šalimais vykstantį karą Ukrainoje.

Kai prieš kurį laiką V. Čmilytės-Nielsen vadovaujama LR Seimo delegacija apsilankė Taivanyje, Kinija sustabdė visų išdavimą mūsų šalie piliečiams. Dabar M. Laurinavičius tikino, kad tarp aštuonių valstybių atstovų, dalyvavusių Taivano prezidento inauguracijos ceremonijoje, lietuviai neturėjo valstybinės delegacijos statuso.

Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė atstovavo Europos Parlamentui, o buvęs užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas, kuriam buvo įteiktas aukščiausias šios šalies apdovanojimas, kartu su M. Laurinavičiumi ir dar keletu mūsų tautiečių Taipėjuje atsidūrė lygtai netyčia, skrisdami pro šalį.Papasakokit apie tai kiniečiams, su kuriais, anot mūsų Užsienio reikalų ministerijos, santykius bandoma normalizuoti.

Skaityti daugiau