G. Skaistė aiškina, kodėl neturėdama teisės vairuoti prašė kompensacijų už transportą: kiti transporto būdai irgi kainuoja

Finansų ministrė Gintarė Skaistė paaiškino, kodėl būdama Kauno miesto tarybos nare ir neturėdama vairuotojo pažymėjimo iš savivaldybės biudžeto prašė kompensacijų už transporto išlaidas. Ministrė tvirtina, kad šiuo laikotarpiu vis tiek turėjusi keliauti darbo tikslais, tad šiais pinigas buvo kompensuotos išlaidos už taksi ar viešąjį transportą.

„Žmogus turi transportuotis iš taško A į tašką B, nepaisant to, ar jis turi teisę vairuoti, ar neturi. Neturėdama teisės vairuoti, natūralu, kad turėjau įveikti tą patį atstumą kitais būdais, tai yra taksi, autobusais, traukiniais, pavėžėjimais ar dar kitais būdais. Ir jie taip pat kainuoja“, – antradienį Seime žurnalistams teigė G. Skaistė.

Taip G. Skaistė sureagavo į viešojoje erdvėje imtus kelti klausimus, kodėl ji, eidama Kauno miesto tarybos narės pareigas ir neturėdama vairuotojo pažymėjimo, transportui per mėnesį vis tiek išleisdavo apie 350 eurų.

Finansų ministrė teisės vairuoti automobilį neturėjo 2013 m. spalio – 2014 m. gruodžio laikotarpiu, jos buvo prarastos dėl neblaivaus vairavimo.

<…>

Įvertinusi savo išlaidas esant tarybos nare G. Skaistė gegužės 22 d. nusprendė pervesti Kauno savivaldybei beveik 14 tūkst. eurų. Pasak jos, šių lėšų nelaiko neteisėtai panaudotomis ar pasisavintomis, bet negalinti jų pagrįsti. 

Skaityti daugiau