A. Anušausko bėdų sąrašas ilgėja? Šaltinio informacija griauna ministro versiją

Virš krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, pravardžiuojamo feisbuko riteriu, galvos jau savaitę sukasi niūrūs debesys dėl paviešintos „riboto naudojimo“ informacijos apie planuojamus įsigyti tankus.

Politinę audrą sukėlę ministro atviravimai po pirmadienį vykusio Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžio A.Anušauską klampina vis giliau.

Dėl to į prokurorus kreipėsi Seimo opozicijai priklausanti Agnė Širinskienė. Ji prašo įvertinti, ar konservatorius neatskleidė valstybės ar tarnybos paslapčių ir taip nepažeidė įstatymų.

<…> gerai informuotų šaltinių tvirtinimu, visa VGT nariams ministro pateikta informacija apie planuojamus įsigijimus buvo pažymėta slaptumo žyma „riboto naudojimo“.

Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymas numato, kad ši žyma suteikiama tarnybos paslaptį sudarančiai informacijai, kurios praradimas ar neteisėtas atskleidimas gali padaryti žalos valstybės institucijų interesams.

<…> Kad A.Anušausko paskelbtos informacijos VGT buvo sutarta neviešinti, teigė ir prezidentas Gitanas Nausėda. Šaltinių tvirtinimu, šalies vadovą supykdė priešingas ministro elgesys. To G.Nausėda neslėpė ir kalbėdamas viešai: „Mes susitarėme, jog laikomės nuostatos, kad dalykai, kurie yra riboto naudojimo, ir turėtų būti riboto naudojimo, o ne išėjus tuoj pat paskelbti feisbuke.“

Skaityti daugiau